Kütahya Tavşanlı Mutlu Son Masaj Ubeyde

İnsanların yüzyıllardır çeşitli hastalıklarını tedavi edilmesi, yaralarını iyileşmesin hızlandırmak için kullandıkları masaj uygulamalarının, ilk defa hangi tarihte kullanıldığına dair bir bilgi yoktur. Kütahya tavşanlı mutlu son masaj Ancak M.Ö 2700’lü yıllara ait bir Çin kitabında uygulama hakkında bilgi verildiği görülmüştür.

Bu kitapta da soğuk algınlığının önlenmesi için, sabahları uykudan uyanıldığında, vücudun sakin olduğu bir zamanda, el içi ile vücut hafif darbeler ile ovulur denilmektedir. Tavşanlı mutlu son masaj Eski Hint, Çin, Mısır ve Yunan dönemlerine ait kaynaklarda da masaj uygulamalarının hastalıkları önleme, oluşan sağlık sorunlarının tedavi edilmesi ve yaraların iyileştirilmesini hızlandırmak için kullanıldığı bilgileri yer almaktadır.

M.Ö 2000 yıllarında tıp konularında hazırlanan kitaplarda yer almaya başlamıştır. Kütahya tavşanlı mutlu son masaj . Tıp alanında özellikle Roma ve Yunanlı hekimler masaj uygulamasının çok önemli olduğunu belirtmişlerdir. Bu hekimler, ovuşturma hareketlerinin, gevşek olan eklemleri güçlendirdiğini, kasılmış olan eklemleri de gevşettiğini belirtmişlerdir.

Daha sonraki tarihlerde hazırlanan kitaplarda, kas yırtılmaları, omuz çıkıkları gibi durumlar da ovma hareketinin faydalı olacağı belirtilmiştir. Günümüzde ise, hekimler, sert ovmanın uyarıcı, aşırı ovmanın zararlı, kararında ovmanın faydalı olduğunu belirtmektedirler.